| | |

Son İzlediklerim

Son dönem izlediğim filmlerden bir kaçı hakkında bir şeyler yazmak istedim. Nedense pek beğendiğim filmler yok aralarında… Bilemiyorum belki ben beklentilerimi çok yüksek tutuyorum. Özellikle fragramanlarına aldanıp yüksek gerilim ve aksiyon beklediğim filmler hayalkırıklığına sebep oldu hep…

The Tourist - Florian Henckel von Donnersmarck

Venedik’in güzel manzaraları eşliğinde hafif komik, hafif aksiyon, hafif romantizm bulabileceğiniz eğlencelik bir film.
Öncelikle her filmde oldugu gibi Angelina güzelliğini alabildiğine sergilemeye devam ediyor. Bana çok güzel gelmese de….
“Karayip Korsanları 4” ile yakında yeniden bizlerle olacak olan Johnny Depp ise Angelina’nin gölgesinde kalmıyor.
Filmde sıkı aksiyon bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilirler. Her film kategorisinden biraz var bu filmde. Başta da dediğim gibi çorbaya herseyden birazcık katılmış.
Beklentilerimi karşılayamadığını üzülerek söylemek zorundayım. Yine de Angelina ve Johnny’i beraber izlemek isteyenler kaçırmasın 😉

Av Mevsimi - Yavuz Turgul

Turk filmleri hala iyi aksiyonu, iyi gerilimi beceremiyor.
Merak unsurunu kullanmak isteyen film ne yazık ki çok belli olan sonu ile bunu beceremiyor. Bu tür bir filmden en çok beklenen gerilim ise neredeyse hiç yok. Öyle aksiyon, vurdu kırdı ya da bol hareket bekliyorsanız yanılıyorsunuz… Bu yanılgının en büyük sebebi aylar öncesinden başlayan ve müzikleriyle heyecan uyandıran teaser’ı… Bence filmin en iyi kazancı Cem Yılmaz’in komedi dışında da çok güzel oyun sergilemesi. Cem Yılmaz’dan böyle bir performans beklemiyordum. İtiraf etmeliyim ki Cem için önyargılı gitmiştim filme… Ama duyguları yansıtması, fiziksel tepkileri ve doğallığı ile çok iyi bir oyunculuk sergilemiş. Bu düşüncelerimi diğer oyuncular icin söyleyemeyecegim. Şener Şen gibi bir duayenden daha fazlasını bekliyor insan. Çetin Tekindor ise bence eh iştenin ötesine geçememiş. Filmin sonu ise daha güzel seçeneklere çok uygun olmasına rağmen kolay olanı seçilmiş gibi… Çıkışta 15-16 yaslarında bir gencin söyledikleri filmi özetler gibiydi “-Bi daha fragmana göre filme gelmem”

New York'ta Beş Minare - Mahsun Kırmızıgül

Fragman… Fragman… Fragman… Mahsun Kırmızıgül’e “filminizin ilgiyle beklenmesini neye bağlıyorsunuz?” diye sorulan soruya verdiği cevap bu film için manidar bana göre… “-Teaser ve fragmanın iyi olması…”

Evet fragman güzeldi, patlayan arabalar, özel tim baskınları, gökyüzü çekimleri, müzikler… Filmde ki mevcut heyecan da bu kadarla sınırlı kalmış. Kabul etmek lazım ki Mahsun ABD’da film çekilebileceğinin yolunu bulmuş ve açmış gibi… Lakin filmi Türk olmayan birine izletseniz sanırım ikinci sınıf vasat amerikan filmi diye niteleyebilir. Kötü demiyorum ama çok daha iyi olabilirdi. Özellikle oyunculuklara değinmek istemiyorum ama Mahsun oyunculukta bir kez daha kanıtladı ki o da asla oyunculuk yapmaması gerektiği… Yönetmen koltuğunun kıymetini bilmesi gerekiyor bana göre. Bazı sahnelerin bana gereksiz geldiğini söylemeliyim. Bunun yanı sıra zaten az sayıda olan patlama ve çatışma sahnelerinde özel efekt kullanımını anlayabiliyorum ama çok belli olması inandırıcılığını yitirmesine neden olmuş… Özetle; beklentilerinizi düşük tutarsanız daha iyi bir film izlersiniz…

Similar Posts

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.