| | | | |

4. Blog Yazarları Buluşması

Cihan, afişini Burak Şentürk‘ün hazırladığı etkinliğin duyurusunu ilk yaptığında heyecanlanan onlarca kişi gibi bende hemen kaydımı yaptırdım. Daha önce yapılanlara katılamamıştım… Twitter’dan ve Friendfeed’den tanıdığımız bir çok kişi ile tanışma fırsatını kaçırmak istemedim…

Seçilen mekan Fenerbahçe’de ki Moss Cafe‘de masalar güzel yerleştirilmiş, herkesin iç içe olabileceği bir düzen oluşturulmuştu. Moss Cafe’nin tamamen camdan açılır pencereleri atmosfere oldukça uygundu. İlerleyen saatlerde yağan yağmuru izleyebilmek te ayrı güzeldi. Sigara içenler içeri-dışarı git-gel’ler yaşadılar ama olsun…

Buluşmaya gelenler ile ilgili bence en dikkat çeken hususlardan biri gelenlerin büyük çoğunluğunun kadınlar olması idi.. Katılan yaklaşık 70 blog yazarı vardı ve bunların 50’si kadındı (evet tek tek saydım :)) … Bu da haliyle kahvaltı menüsünün zenginleşmesi gibi bir dezavantaja! neden oldu. Ayrıca blog yazarlarının büyük çoğunluğu yine mutfak konusunda yazanlardı.

Her şey bir yana organizasyon gerçekten çok güzeldi. Mekan seçimi, kahvaltı menüsü, masaların düzeni… Öyle ki bu programı görenler bir sonra ki buluşma için gönüllü olmak konusunda çekimser davrandılar. Çıtayı bu kadar yükseğe koyan Cihan ve ekibi kutlamak lazım.

Bol bol fotoğraf çekildi, bol bol sohbet edildi…

Servis özenle hazırlanmıştı. Mekanda açık büfe kahvaltı ve sınırsız çay servis edildi. Katılımcıların mutfak hünerlerini sergilemeleri ise lezzet seçeneklerini arttırdı.

Ana sponsorlar Hizlial.com ve SanalPazar.com‘un hediyeleri başta olmak üzere dağıtılan hediyeler güzel bir incelikti. Katılımcıların tamamına hediyeler verilirken, yapılan kura çekimi sırasında heyecanlı dakikalar yaşandı.

Momento‘dan 100 TL deĞerinde Midi Karma hediye paketi ise ilgi uyandıran yeni bir konsept olarak dikkat çekti… Diğer hediyelerden; Hobimle mutluyum lezzet okulundan yemek kursu, İGLO Dondurulmuş Gıdadan özrl hazırlanmış gıda paketi, Dagi den iç çamaşırı, İtalyan Aşkı isimli yemek kitabı, Boyner den hediye çeki, Ontek Hosting hizmetlerinden ücretsiz domain, Yonca Gıda’dan gıda paketi, tüm misafirlere Hizlial.com çay kupası, Rock’n Dark tişört, bere ve anahtarlık, Algida’dan dondurma, lilyum organizasyondan kitap ayracı….

Resim: Sanal Mutfak-Mert

(Resimlerinizi gönderirseniz burada yayınlayabilirim…)

Kimler mi katıldı; Yasemin Sungur, Betül, ruhöküzü , Bora, Nilay (mutfak sirlari) , MugeCerman , Cevdet Aykan DEMİR , SanalMutfak (Mert) , PARPALİ BETÜL , GFK , Handem , Murat K.-Beyin Ereksiyonu , Selen Şentürk , neferteti , Burcu Çalışkan , Tuğçe Özel ✔ , Başar , AysemOztas , SenturkBurak , Sinem Co , Özge Sipahioğlu , bızdık Bibi, …….. ve daha buraya yazamadığım 120’ye yakın kişi….. (ismini unuttuklarım şurdan haber ediverin 🙂

Etkinlik Komitesine ( Aylin Türkşen AyselSeviye KaloğluCihan KaloğluSerap Yücesoy ) bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum… Sonra ki organizasyonlarda görüşmek üzere….

Moss Cafe'ye ulaşım için tıklayınız...

Similar Posts

4 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.