| | | | |

Kestirmeler Uygulaması

iOS işletim sisteminin az kullanılan bir uygulaması bulunuyor. “Kestirmeler” uygulaması hem iPhone hem de iPad üzerinde çalışabilen hemen hemen aklınıza gelen her işlemi yapabildiğiniz ve hatta otomasyonlarla yaptırabildiğiniz muhteşem bir uygulama.
Clubhouse’ta yaptığımız bu yayında hem kestirmelerin nasıl çalıştığını anlattık, hem de sizler de kullanın diye linklerini buraya ekliyoruz.
Dinlediğiniz, okuduğunuz ve bizleri takip ettiğiniz için çok teşekkürler.

– İşe sıfırdan başlarsak önce “Kestirmeler” uygulaması yüklü değilse yükleyin.

– Uygulamayı açtığınızda yukarıdaki resimlerde de gördüğünüz gibi karşınıza 3 ana menüden oluşan sayfa çıkacak.
– İlk sayfa Kestirmelerim kısmında, hazırladığınız kestirmeler bulunuyor.
– İkinci Otomasyon sayfasında ise iPhone’a size sormadan otomatik bazı işlevleri yapabilmenizi sağlayan komutlar ayarlayabiliyorsunuz.
– Üçüncü sayfadaki Galeri kısmından da hazırlanmış kestirmeleri ve otomasyonları görebilir hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Mutlaka denemenizi öneriyorum.

Ben yaklaşık iki seneden fazladır dönem dönem Kestirmeler uygulamasının öneminden bahsediyorum ve bazı önemli bulduğum kestirmeleri sizlerle twitter üzerinden paylaşıyorum. Yukarıdaki tweetimde de görebileceğiniz gibi Kestirmeler nasıl kullanılır detaylı anlatıyorum. Buraya da eklemek istedim.

Bu arada belirtmeden geçmeyelim. Bizim paylaştığımız kestirmelerin büyük çoğunluğunda sizlerin “telefon numarası ekleme”, “detaylı konum girme” gibi bazı son işlemleri Kestirmelerin içine girip kendiniz eklemeniz gerekiyor. Yine yukarıdaki tweetimde bunu detaylı olarak görebilirsiniz.

Hatta kesitmeleri ana ekranınıza ekleyebileceğiniz gibi “Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > Arkaya Dokun > Çift dokunma veya Üç kez dokunma“ şeklinde atayarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Mesela ben hemen üstte göreceğiniz tweet ile anlattığım kontrol merkezi kestirmesini Üç kez dokunmaya ayarladım. Rahatlıkla kullanıyorum.

Şimdi benim eklediğim kestirmelerle başlayalım;

______________________________________________________
Canlı yayına katılan Özgür Bilge ve katılım gösteren diğer konuşmacı arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

Diğer bazı yayınlarda konuştuğumuz diğer tavsiyeler de şöyle;

Yayınları kaçırmamak için aşağıdaki linklerden beni ve kulüpleri takip edebilirsiniz.

.

Clubhouse oda linki. – ClubhubMonitör

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.