| | | |

Clubhouse 8 Şubat Güncellemesi

Clubhouse, 8 Şubat 2021’de yeni bir güncelleme yayınlayarak bazı yenilikleri kullanıma sundu. Town Hall’da bahsettikleri bazı güncellemelerle ilgili, geçtiğimiz hafta Çin, Brezilya, İtalya, Tayvan, Türkiye, Hong Kong ve dünyanın yoğun bir katılımın sağlandığını açıklayan Cluıbhouse, yapılan yenilikleri şu şekilde açıkladı.

Odalarda “Paylaş” bağlantısı. Nihayet içinde olduğunuz odayı paylaşabileceksiniz. Odanın altındaki ping [“+”] düğmesine dokunduğunuzda, bir bağlantı paylaşma seçeneği çıkıyor. Buna dokunduğunuzda paylaşım sayfası açılıyor, böylece istediğiniz yere odanın bağlantısını gönderebiliyorsunuz.
Bağlantıyı gönderdiğiniz kişi, linke tıklandığında anında odanın içine gidebiliyor. Uygulama yoksa, en azından paylaşım yaptığınız odanın adını ve o anki konuşmacıların kimler olduğunu görebiliyor.
(Ayrıca, yaşadıkları bağlantı hatalarını da düzelttiklerini, böylece biri bağlantı kurduğunda, onu güvenilir bir şekilde doğrudan odaya götüreceğini açıkladılar.)

Erişilebilirlik iyileştirmeleri. Clubhouse artık, uygulamada gezinmek için yerel iOS ekran okuyucuyu kullanabilmeniz için geliştirilmiş VoiceOver desteğine sahiptir.

Bir oda içinde birini arayın. Önceki versiyonda konuşmacılar oda içindeki kişiyi arayabiliyorlardı. Sağ üstteki “…” simgesine dokunarak kişiler aranabiliyordu. Şimdi bu özellik dinleyiciler için de gelmiş durumda.

Odadan ayrılan birini bildirin. Kulüp’lerin trollere karşı sıfır tolerans politikası olduğunu, bu nedenle birinin rahatsız edici davranışlarını görürseniz, onu düzgün bir şekilde rapor edebileceğinizden emin olmak istediklerini açıkladılar. Bu konuda yardımcı olmak için, dinleyiciler arasında olsanız bile son zamanlarda sahneden ayrılan birini görüntüleyebilmeniz (ve raporlayabilmeniz) için bir özellik eklendi. Sağ üstteki “…” simgesine dokunmanız yeterli oluyor. Bir moderatörseniz, profilin yarım sayfasına bir düğme de ekledik, böylece onları buradan hızlı bir şekilde rapor edebilirsiniz.

Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri. Bazı kilitlenmeleri düzelttik, ölçeklendirirken kararlılığı artırmak için çalıştık ve kullanıcı arayüzünü, engellediğiniz kişilerin konuştuğunuz odaları görmeyeceğini veya canlı yayına başladığınızda bildirim almayacağını daha net hale getirmek için güncelledik.

Yeni uygulama simgesi! Efsanevi bir koşunun ardından, harika Bomani X’e sevgiyle veda ediyoruz ve bir sonraki topluluk üyesi simgemiz olan Axel Mansoor‘u karşılıyoruz! Çoğunuzun bildiği gibi Axel, Emmy’ye aday gösterilen ve hologram konserlerine ev sahipliği yapan inanılmaz bir müzisyen … ama en önemlisi, Lullaby’nin sunucusu olarak Clubhouse’da her gece saat 21: 00’de PT’de dünyaya şarkı söylüyordu. Kulüp – Mauritius’tan itibaren! Dört ülkede (Belçika, Zimbabve, Mauritius ve ABD) büyüyen Axel, kendi kendini ilan eden bir 3. kültür çocuğu ve kendini sevme, zihinsel zenginlik ve Vietnam erişte çorbalarının büyük savunucusu. Clubhouse topluluğunun bir parçası olduğu için çok minnettarız ve bir sonraki büyük sürüme kadar tüm ana ekranlarımızı onurlandıracağı için çok heyecanlıyız! 🙂

Şimdilik bu kadar. Her zaman olduğu gibi, Clubhouse’un bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz! 🙏🏽

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.