| | |

Samsung Galaxy S III Maceram

Samsung Galaxy S III ile maceram şöyle devam ediyor… (Saatlere Türkiye için +3 ekleyiniz…) 

[liveblog]

Birinci nesil iPhone’dan bu yana 5 yıl geçti ve benim (ikinci telefonları saymazsak) başka has adamım olmadı.Hala iPhone 4S kullandığımı belirtmem gerek… Yine ikinci adam olarak hayatıma giren Samsung Galaxy S III asıl adam (iPhone 4S) ile tatlı tatlı atışmaya başladı. Bende bu canlı blog yazım ile edindiğim tecrübeleri yaşadıkça anlık olarak paylaşmak istedim. Burada ayrıntılı özelliklerini anlatmak yerine “kişisel” tecrübelerimi paylaşmayı tercih ediyorum. Zaten burada da olduğu gibi video inceleme ile detaylı özelliklerinden bahsediliyor. Aslında bende bir çok video inceleme hazırladım ama sanırım kullanırken yaşadığım tecrübelerimi paylaşmak daha “gerçekçi” olacak… Sizlerinde görüşlerinizi beklerim…

Similar Posts

7 Comments

 1. SGS3 adına şimdilik beni tahrik edecek bir ayrıntı göremedim. Bana sunduğu şimdilik sadece zaten androidin sunduğu özgürlüğü daha hızlı ve randımanı yaşamak gibi geliyor. Şimdilik bir iPhone 4s kullanıcısı olarak iPhone’un 5. nesilini görmeden alma durumum olmaz. Ama Sony XperiaS’deki NFC etiketleri gibi ekstra günlük yaşantıyı kolaylaştıracak aksesuarlar bekledim. Bu benim için hayal kırıklığı oldu. iPhone’un avuç icine oturuşunu o kadar benimsemişim ki SGS2’den tekrar iPhone’a dönüşüm 2 ayı bulmamıştı. Yine aynı sorunu SGS3’de yaşamam kaçınılmaz ama bunu mümkün kılacak birşeyler sunmalıydı bence samsung. Şimdilik ufukta 4 çekirdek işlemciler için yeni oyunlarını tanıtan Gameloft’u da takdir etmek gereksede bunlar sadece oyun. Vakti kısıtlı olanlar için pek birşey ifade etmiyor. Keşke kompleks ve işlevsel pc uygulamalarına benzer uygulamalar yapılabilse ama buda Android için hiç mümkün olmadı. Arayüz ve kullanım keyfi olarak en beğendiğim uygulamalar yine iOS’da.

 2. Özellikle 3G internet kullanımında SGS3’ün SGS2’den daha fazla ısırdığı konusunda SDN bloger’ı Tolga abiden bilgiler aldım 🙂 bu durum beni ürkütüyor. 3G internet kullanımı yaptıgım günler ev ofis dışında olduğum ve şarj etme imkanımın olmadığı zamanlar oluyor. Bir cihaz ne kadar çok ısınırsa şarj tükenme hızı da o seviyede arttığını düşünürsek benim en kritik zamanımda beni yolda bırakmasından korkarım 🙂 Kahraman abi bu konuda özellikle senin yorumlarını da bekliyorum;)

  1. Sami yorumların için teşekkür ederim… 3G kullanımının cihazdan cihaza bu seviyede farkedeceğini düşünmüyorum…
   Ama özellikle dikkat ederim… gerçi 4GB paket kullanıyorum ama bakarim…

   Cihazın ısınması ile ilgili bir sıkıntım olmadı… 3 gündür canına okuyorum cihazın… 🙂

 3. Hem bir iOS hemde Android kullanıcısı olarak en doğru sözü söylemişsin abi; “ikiside farklı kulvar”

  Bir teknolojik bir insanın bence Android telefonu varsa iPad’i, eğer iPhone’u varsa da Android tableti olabilir ama mutlaka elinin altında iOS olmalı 🙂 Ben internet güvenlik acısından da bakıyorum olaya biraz. Bu konuda iOS ile ne yaParsam yapayım içim her zaman rahat.

  Ayrıca o sesli komut gerçekten büyük nimet :)) inan su anda siri dictation ile yazmak isterdim bende bu yazıyı ama türkce dil desteklemiyor. Her ne kadar alternatif iOS için AppStore’da olsada Apple bu acıdan kalbimizi kırıyor 🙂

  SGS3 ile maceralarının devamını merak ile bekliyoruz 😉

 4. Kahraman abi 9 Haziran 10:40’da koyduğun SS’de yazanlar dakika:saniye mı saat:dakika mı ??? :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.