| | | |

Tebrikler-Başarılar

M.Serdar Kuzuloğlu kişisel blogunda ki son yazısı ile yeni projesini bizlere paylaştı…

Geçen hafta görüşmemizde bahsi geçen konunun şimdi gerçek olmasından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Televizyon dünyasında minicik programlarla kendine yer bulmaya çalışan Sosyal Medya, sanırım kendisi ile daha ziyade bir izleyici kitlesine ulaşacaktır.

M.Serdar Kuzuloğlu’nun bu tatil günlerinde yeni bir heyecan ile harıl harıl yeni program üzerine kafa yorduğunu tahmin edebiliyorum.

Bana kalırsa uzmanı diyebileceğimiz bir konuda program yapacak olması M.Serdar Kuzuloğlu’nun şansı. Ama herşey bir yana televizyon dünyası biraz nankör geliyor bana. 13 bölümlük Sosyal Medya programının anlaşmasının uzaması yada bitirilmesi TRT Haber gibi bir kanalın izlenme oranına bağlı olması kaçınılmaz.

M.Serdar Kuzuloğlu’nun kendine özgü serbest daha doğrusu özgür bir yapısı olduğunu düşünmeme sebep olan TeknoSohbet programında kendisinin de dediği gibi;

[box]TechnoSohbet format olarak 3 teknoloji editörünün gündemi yorumlaması üstüne kuruluydu. Diğeriyse çağrılan konuklarla söyleşiyi temel alıyordu. Birincisi ne kadar kolaysa; ikincisi o kadar zordu. Çünkü konuklu programda çizgiyi belirleyen siz değil, konuğunuz oluyor.[/box]

söyleşi tarzı bir program formatı hakimdi. Timur Sırt ile beraber yaptıkları TeknoSohbet programlarında kendilerini sınırlayan unsurlar olmadan rahat bir program yapıyorlardı, izleyenler de keyif alıyordu.

Herşeyden önce yaşayacağı ilk sıkıntı (formatta değişiklik olmazsa) konuk seçiminde olabilir. Konuklu bir program ise bu işin handikapı gibi geliyor bana. TRT’nin görece sıkıcı atmosferinden sıyrılmasını sağlayacak içeriği bulmak M.Serdar Kuzuloğlu için zor olmayacaktır ama konuk seçimi programın geleceğini etkileyecektir diye düşünüyorum.

Sosyal medya’nın inanılmaz takipçi ve bir o kadar da pervasız gözleri üzerinde. Şimdiden herkesin 22 Kasım Pazartesi yayınlanacak ilk bölümün konuklarını deli gibi merak ettiğinden şüphem yok.

M.Serdar Kuzuloğlu katıldığı programlarda sınavına iyi çalışmış öğrenci gibi akıcı üslubu ve tespitleri ile diğer konukların arasından sıyrılmasını hep bildi. Şimdi ise soruları kendisinin hazırlayacağı öğretmen koltuğuna oturuyor. Unutmayalım ki soruların kalitesi programın da ömrünü belirleyecek.

Şahsen benim M.Serdar Kuzuloğlu’nun başarılı olacağından şüphem yok. Kendisini yeni programından dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyorum…

Unutmadan Sosyal Medya programının ilk bölümünün ilk konuğu olan M.Serdar Kuzuloğlu’nun
hazırladığı ilk bölüm 22 Kasım 2010-Pazartesi saat 23:00’te TRT Haber‘de…


sosyal medya tv programı 1. bölüm part 2

Sosyal Medya programına ilişkin son haberleri takip etmek için buyrun… 1406 beğeni sayısının 13 program sonunda ne kadar yükseleceğini hep birlikte göreceğiz…

Tabii M.Serdar Kuzuloğlu kimdir? diye merak edenler, buyrun burdan yakın…

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.