| | | |

Kılıf Denilen Bela

Kılıf konusunda (fazlasıyla) gecikmiş bir karar aldım. Artık kılıf olarak 5TL’ye satılan şeffaf çok ince kılıf kullanıyorum. Kullandığım telefonlara özellikle iPhone’a aldığım kılıfların parasıyla sanırım bir telefon daha alırdım. Daha da almam.

iPhone’lar ilk çıktığı günden bu yana kullanıyorum. Yanında ikinci telefon olarak kullandığım başka telefonlar da oldu. Hepsine de kılıf aldım. Ön camına jelatin yapıştırdım. Sonuç ne oldu dersiniz? Hepsi bir kenara atıldı. LG G2 için 150TL verip aldığım “orijinal” kılıf ta, iPhone 6 Plus için aldığım 99TL’lik “orijinal” silikon kılıf ta bunlara dahil.

Kapaklı, deri cüzdan, silikon, ekstra pilli, kart taşıyıcılı…. vs… vs… Hepsini de kullandım. Netice değişmedi. Bir kenara atıldı. Bunun en önemli nedeni ise, arkadaşım Hakkı‘nın da dediği gibi “telefonu patatese çevirmesi”. O zaman “yok ya o kadar da fena değil” demiştim kendisine. Ama haklıymış. Şimdi incecik şeffaf kılıfla yeni bir telefon almış gibiyim. Üstelik telefon hafifledi, inceldi, kibarlaştı. iPhone kullandığımızın farkına vardık.
Hele o Apple’ın gazlaması “orijinal” deri ve silikon kılıflar yok mu… Sakın kanmayın. Hem gereksiz Pahalı, hem çabuk yıpranıyor, hem de telefonu çok kalınlaştırıyor.

Amerika’lara gittim de yine kılıf aldım ya la! Vay aklıma şaşayım. Dedim ya dostlar kılıf ve/veya aksesuar konusuna fazla para harcamayın.

Mesela iPad’mi aldınız? En incesinden şeffaf bir kılıf takın arka yüzüne. Ön yüzüne de jelatin. Yeterli. Fazlası inanılmaz zarar. Hatta israf…

Şimdi diyeceksiniz ki; o ince kılıflar korumuyor telefonu! Demeyin dostlarım, öyle demeyin. Telefon yere düşünce kırılacaksa yine kırılıyor. Düşme açısına bağlı. Tabii ki her türlü açıdan düşünce kırılmasını önleyecek kılıflar da var. Ama onlar da aşırı kaba ve büyük.
Neyse uzatmış olmayayım. Şu an kullandığım kılıfı paylaşıp sizlere de tavsiye etmiş olayım.
Selamlar, sevgiler…

(null)

(null)

(null)

Similar Posts

7 Comments

  1. Kesinlikle katılıyorum bu !!! Devla kılıf iphone için biçilmiş kaftan yeni deneyimlerinizi bekliyoruz Teşekkürler…

  2. Evet kılıf konusunda size katılıyorum. Beğenerek ve ciddi paralar ödeyerek aldığımız telefonlar anlamsız ve aşırı kaba duran kılıflarla birer ucubeye dönüşüyor. Şeffaf kılıflar bu konuda daha başarılı. 5 TL olanlar için bir şey diyemem ama bazı markaların 50-80 TL fiyatları arasında olan şeffaf kılıfları koruma da sağlıyor. Ben bir çok araştırmadan sonra telefonum için Verus marka şeffaf kılıflardan aldım. Gayet şık kullanışlı ve güzel duruyor. Özellikle köşelerden gelebilecek darbelere karşıda koruma sağlıyor. Yalnız her model için bulunmuyor sanırım. Üretimi mi yok veya Türkiye’ye mi getirilmiyor tam emin değilim. http://www.veruscase.com.tr/ İlginizi çekerse bu adresten inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.