| | |

Keyifli “Ya Sonra”

Müzisyen ve dizi oyunculuğunun yanına yönetmen ve senarist sıfatlarını da eklemek isteyen Özcan Deniz’in filmi “Ya Sonra” bugün gösterime giriyor. Türkiye’de 750 salon haricinde Avrupa ve Asya’da 19 ülkede de gösterimde olacak…

Çarşamba (23 Şubat) günü Arman ve Nesil ile birlikte Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan galasına katıldım. İlk göze çarpan ayrıntı inanılmaz kalabalık olmasıydı. Tıkış tıkış girdik içeri. Neredeyse yer kapmaca yaşandı. Oturacak yer bulamayanlar sandalyelerde hatta ayakta izlediler. DNZ Film ve Demtaş Film ile beraber filmin yapımcılarından olan “Renkli Filmler” şirketinde Prodüktör olan arkadaşım Halil Çalık’ın heyecanı görülmeye değerdi.

Filme gelince…
Konusu hakkında ufacık bir bilgi ile merakınızı taze tutayım. Mutlu biten sonlar vardır ya, hani sonsuza kadar mutlu yaşarlar kısmı… İşte film tam orada başlıyor…
Aşk’la başlayan mutlu bir evliliğin kadın-erkek ilişkilerinde baskın olma çabası sonucu nerelere gidebileceğini eğlenceli bir tarzda anlatmaya çalışmış Özcan Deniz.

Özcan Deniz’in film üzerinde harcadığı emekler kendini hissettiriyor. 4 yıl süren bir hazırlık aşaması ve 8 haftayı aşan çekim süreci İstanbul ve Antalya’da tamamlanmış. Özellikle İstanbul’un havadan çekimleri nihayet dedirtecek güzellikteydi. İlk yönetmenlik denemesi için oldukça başarılı diyebilirim. Oyunculuk konusunda ise dizilerde ki performansını bir üst seviyeye çıkardığını söylemek yalan olmaz.

Deniz Çakır uzun süren dizi macerası sonrası “Cam” isimli tiyatro projesi ile gündemdeyken şimdi de “Ya Sonra” ile karşımıza çıkıyor. Kendisine güzel bir yol çizmiş anlaşılan. Filmde duygularını ekrana yansıtma konusunda Özcan’dan başarılı buldum. Mutluluğu ve hüznü bir arada bulabileceğiniz ender yüzlerden…

Barış Falay, Janset, Ragıp Savaş, Naz Elmas, Erdem Akakçe’nin yanı sıra Ayşen Gruda, İsmail Düvenci, Mehmet Ulay, Cezmi Baskın gibi ustalar renk katmış filme.
Film bazı yerlerde seyirciyi kalbinden yakalayacak yerleri biraz kaçırsa da vermek istediği duyguyu hissettiriyor.

Filmin müzikleri de güzel. Aşina olacağınız şarkıların yanı sıra, kayıtları Berlin Flarmoni Orkestrası ile yapılan üç yeni şarkıyı ilk kez filmde duyacaksınız. Gala çıkışında verilen soundtrack albümünü edinmenizi tavsiye ederim. İçlerinde Sezen Aksu’nun bir şarkısının da olduğu bu albümde sürprizler bekliyor sizleri.

Filmin sosyal medyada Facebook, Twitter yansımaları ile de takip edebilirsiniz.

Öncelikle tüm ön yargılarınızı ve tüm beklentilerinizi salonun dışında bırakın. Gülmemek için kendinizi sıkmayın ve filmin akışına bırakın kendinizi. Filmin tadını ancak böyle alabilirsiniz.
Tavsiyem odur ki; “Ya Sonra”ya gidin. Kasmayın, rahatlayın ve keyif alın… (7/10)

Unutmadan, filmin oyuncuları bu gece Kanal D’de Beyaz Show’da…

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.