| | | |

LG’den Aldığınız TV Kırık Çıkarsa?

Önce şunu düşünün lütfen, yani kendi başınıza geldiğini düşünün;
“Yeni bir TV aldınız, geldiler, kurdular, gittiler. Bir süre sonra siz bir hata tespit ettiniz. Olmaz siz imza atıp teslim aldınız! dediler… Ne yapardınız?

LG ile daha doğrusu yetkili servisi ile yaşadığımız bir sıkıntıyı yazmak istedim dostlar. Çünkü herkesin başına gelebilecek bir olay. Yakın bir akrabam LG yetkili servisinden 55UF8507 UHD TV’yi 4300TL’ye satın alıyor. Malumunuz bu gibi elektronik cihazların kurulumu yetkili servisler tarafından evde yapılıyor. Hatta kutusunun açılmaması ısrarla vurgulanıyor dikkat ediliyor.

Aynı gün servis geliyor, TV’nin kutusunu ilk olarak onlar açıyor ve kurulumu yapıyor. Sonra servis formunu imzalatıp gidiyor. Buraya kadar her şey normal. Aradan geçen 10 gün gibi bir süre sonra TV’de bir sorun farkediliyor. Kanal geçişi yaparken önceki kanalın görüntülerinden izler kalıyor ekranda. Hemen servis çağırılıyor.

Servis geliyor. Hatayı inceliyor ve kabul ediyor. TV’yi teslim alacağı sırada köşede başka bir sorun ile karşılaşılıyor. Bakılıyor ki, TV’nin köşesinde “kırık” var. Resimlerde olduğu gibi kırık bir köşe. TV sahipleri de o zaman farkediyor bu hatayı.

LG-kirik-TV-6LG-kirik-TV-6a

Servis yetkilisi bu kırığı görünce TV’yi almaktan vazgeçiyor. “Bu kırığı siz yapmışsınız, bu şekilde TV’yi teslim alamayız.” diyerek merkezi arıyor; “TV’nin hiç bir şeyi yoktur” diye bilgilendirip gidiyor. Yetkili servis ile yapılan görüşmelerde ısrarla da “biz TV’yi kurduk, siz teslim aldınız, bu kırığı da siz yaptınız” diyerek konuyu kapatmaya çalışıyorlar. Burada akıllara “kardeşim servis kağıdını imzalamış, teslim almışsın…” diye bir düşünce gelebilir. Doğru da, yepyeni aldığınız 4300TL gibi bir para ödediğiniz bir televizyona gözünüz gibi bakmaz mısınız. Ayrıca bizim açımızdan olaya bakarsanız, yepyeni aldığınız bir televizyonu kurulum için gelen servisin size imzalattığı servis kağıdına imza atarken köşesinin kırık olması gibi bir hatayla karşılaşacağınız aklınıza gelmeyeceğini tahmin edersiniz. Çünkü yenidir, çünkü kutusunu servis açmıştır.

Hadi bize “yere düşürdünüz siz kırdınız” suçlaması yapılırken servisin “yere düşürdüğü veya çarptığı bir TV’yi müşterinin dikkatsizliği ile gazlama” yaptığı düşünülemez mi? Üstelik kanal değişiminde ekranda kalan izlerle ilgili problem de asıl sorun olmaktan çıkarılıyor. Köşede kırık var, TV garanti dışı… İyi de bu kırığın da, ekran sorununun da sebebi biz değiliz. Kaldı ki bu süreç içerisinde servisin pervasız ve umursamaz tutumu bu konudaki şüpheleri asıl kuvvetlendiren unsur. Bu yazıyı yazmadan önce bir kaç yerden ilgili kişilere ulaşmaya çalıştık. Ama sonuç alamadık.

Bir markaya olan güveniniz bir servis yüzünden değil, markanın kendi ürünü arkasında durmamasından dolayı kırılır. Şimdiye kadar etrafımda bir çok kişiye aldırdığım LG markasını artık pek tavsiye edeceğimi düşünmüyorum. Alan olursa da servis kağıdını imzalamadan önce en ince ayrıntısına kadar bakmalarını ondan sonra imzalamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü artık LG markasına güven konusu şüpheli…

Similar Posts

5 Comments

  1. ne markası, ne müşterisi hocam hepsi kaptı kaçtı peşinde, sorunlu ürünleri kutuya koyup satıyorlar, benim internetten aldığım lg servisin açtığı jilet gibi kutudan tv kırık çıktı değiştirmediler, thh verdim 7 ay bekledim, karar çıktı üründe fabrikasyon hatası olduğu bayi tarafının sorumlu olduğu sonuca varıldı sonra bayiyi icraya verdim 3 ay oldu hala ücret iadesi bekliyorum…

  2. Benim de ilk aldığım Sony led tv kutusundan kırık olarak çıkmıştı.Vatan bilgisayardan almıştım ve onlar benim taşıma esnasında kırdığımı söyleyip hiçbir şeye yanaşmadılar.Ben de Sony Türkiye müşteri hizmetlerini aradım, bi hanımefendi çıktı ismini hatırlamıyorum ama çok yardımcı oldu bir telefon açtı vatana ve beni geri aradılar ve para iadesi yaptılar.Ne varsa japonda var kardeşim.Bu arada Vatan bilgisayardan bir şey almamaya çalışın kırık bozuk ürünleri bilerek satıyorlar gibi geldi bana.Çünkü ürünü aldığım esnada satan arkadaş inşallah bi sorun çıkmaz demişti demek ki biliyormuş kırık olduğunu.

    1. Aynı problem benim başıma geldi. Kargodan 65 inç lg bir televizyon geldi. Televizyonu servis açtı. Kutu hasarlı diye rapor tutmuş. Satınaldığım yer almam diye diretti. İki arada bir derede kaldım.

  3. Televizyonların internet üzerinden alınmaması ve alınsa bile kargo elemanını göndermeden kesinlikle televizyonu denemeniz gerekir. tabii ki kargo elemanı da bu kadar beklemez. yani sizin anlayacağınız işiniz tamamen şansa kalmış. Televizyon kurulumlarını servise yaptırmanızı ve bununla ilgili de ısrarcı olmanız gerekir sanırım.

  4. benim anlamadığım bir olay var sıfır alıyoruz ya kutuda getiriyo sevis peki bu kutudan daha önce açılıp bozuk olan tvyi koymadığını nereden anlıcaz belki başkası kullanmış iade etmiş oda o kutuya koyup bize vermiş kutu diyoruzda bu kutu olayın ne kadar güvenilir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.